Art basket preko Partizana 1953 do polufinala Kupa KSS – drugi stepen

Drugi put u kratkom periodu košarkašice Art basketa su kao gošće savladale Partizan 1953.

0
323

Ovog puta beogradski ligaši su odigrali utakmicu u Kupu KSS – drugi stepen a gošće su slavile rezultatom 74:67 (17:18, 17:14, 25:12, 15:23).

„Umetnice“ su druga ekipa u polufinalu, posle Kraljeva koje je kao gost savladalo Radnički u Kragujevcu. U preostala dva polufinala igraju Duga – Vojvodina 021 i NŽKA – Crvena zvezda.

Posle izjednačenih prvih 20 minuta koje je Art rešio u svoju korist rezultatom 34:32 poenima Višnje Stefanović u poslednjim sekundama, gošće su krucijalnu prednost napravile u trećoj četvrtini.

Od rezultata 37:37 gošće prave seriju 16:2 i tako stiču razliku koju Partizan u preostalom delu utakmice nije uspeo da ugrozi.

Početkom poslednje četvrtine Art je posle poena Snežane Čolić stekao majsimalnih 17 poena prednosti (61:44), a sve što su crno-bele uspele u preostalom vremenu jeste da ublaže poraz.

U timu trenera Milana Vidosavljevića najefikasnija sa 12 poena je bila Snežana Čolić, koja je imala i 10 asistencija za dabl-dabl učinak. Po 10 poena su postigle Nevena Rosić i Višnja Stefanović, koja je imala i 11 skokova.

Ekipu trenera Slađana Ivića predvodile su Gorana Marjanović sa 15 poena (5 skokova), Sofija Olić sa 13 poena (7 skokova), Marina Davinić sa 11 poena i Anđela Gligić sa 10 poena.