Partizanov prvi meč u WABA posle dva meseca završen porazom od Budućnosti

Košarkašice Partizana 1953 poražene su od Budućnosti u zaostaloj utakmici 6. kola regionalne WABA lige rezultatom 82:57 (25:18, 22:16, 15:8, 20:15).

0
150

Crno-bele su odigrale prvu utakmicu u regionu posle dva meseca i doživele su treći poraz u četiri utakmice. Aktuelni šampion, ekipa Budućnosti, učvrstila je prvo mesto šestom pobedom u sedam utakmica.

Ove dve ekipe odigraće u utorak takođe u Beogradu revanš.

Partizan, nominalno gost u ovoj utakmici, samo je u uvodnim minutama uspeo da parira Budućnosti. Crno-bele su i na ovoj utakmici bile bez Nine Samardžić.

U timu Slađana Ivića, u kome su minute upisale sve košarkašice, najefikasnija je bila Branka Luković sa 17 poena. Po 10 su postigle Nevena Vučković i Sofija Olić, a devet je ubacila Gorana Marjanović.

Kod pobednika, sve košarkašice su upisale poene. Mitrašinović je bila najefikasnija sa 14 poena, dok je Milena Jakšić postigla 12.