Partizan 1953 ubedljiv na gostovanju Spartaku

Košarkašice Partizana 1953 savladale su u zaostaloj utakmici 11. kola Spartak u Subotici rezultatom 104:58 (24:9, 17:17, 22:32, 31:10).

0
354

Crno-bele su ostvarile sedmu pobedu u prvenstvu i uz isto toliko poraza nalaze se u sredini tabele. Subotičanke su doživele 13. poraz u 14 utakmica.

Bila je ovo utakmica bez veće rezultatske draži. Crno-bele su povele sa 11:1 posle pet minuta igre i u nastavku meča uvećavale rezultat.

Branka Luković je bila nerešiva enigma za domaći tim sa 28 poena. Sofija Olić je postigla 16 poena, a dvocifrene su još bile Nevena Vučković sa 11 i Gorana Marjanović sa deset poena. Za crno-bele je debitovala Jovana Vuković, a prve minute u seniorskom timu upisala kadetkinja Bojana Miškić.

Spartak nije mogao da računa na nekoliko igračica u ovoj utakmici. Dara Kovačević je bila najefikasnija sa 19 poena (12 skokova), dok je Marija Cvijović u debiju za Spartak postigla 13 poena.

Spartak će za vikend odmarati jer je odložio utakmicu sa Vojvodinom 021. Partizan 1953 će u poslednjoj prvenstvenoj utakmici u kalendarskoj 2020. godini dočekati Crvenu zvezdu.