Košarkašice Crvene zvezde šampionke su Srbije u pionirskom uzrastu za sezonu 2021/22.

0
451

Srem je zauzeo drugo mesto, Vrbas treće, a Partizan 1953 četvrto.

Crvena zvezda je u finalnoj utakmici na završnom turniru za igračice do 15 godina savladala Srem posle produžetka rezultatom 66:60 (15:17, 19:8, 14:18, 8:13, 10:4).

Srem je bolje ušao u utakmicu i poveo 15:7 u 5. minutu. Zvezda se vratila serijom 8:0 i na kraju prve deonice bilo je 17:15 za Srem.

Bolje je Srem otvorio i drugu četvrtinu i poveo 21:16, ali su crveno-bele uzvratile serijom 13:4 i povele 29:25. Nastavila je Zvezda u jakom ritmu i na poluvremenu imala 34:25.

U uvodnim minutima treće četvrtine Zvezda je kontrolisala rezultat, pa je u 22. minutu povela 39:26. Pogodio je Srem tri trojke za dva minuta i smanjio na 35:41, a crveno-bele su po isteku 30. minuta vodile 48:43.

U poslednjem delu igre vodila se žestoka borba, Zvezda je čuvala jednocifrenu prednost, ali se Srem nije predavao, već je u 34. minutu prišao na 49:52, a minut kasnije izjednačio – 52:52.

Poveo je Srem u 37. minutu 54:53, a u poslednja tri minuta videli smo pravu dramu u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu, da bi se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta, pionirke Zvezde su bile sigurnije i smirenije, brzo su povele sa pet razlike, ali Srem i dalje nije odustajao. Ipak, crveno-bele su u završnici bile bolje i zasluženo su osvojile šampionski pehar.

Ekipu trenera Ružice Karić do pobede su predvodile Rađenović sa 22 poena, Novaković sa 13 i Cvetković sa 11 poena.

U timu trenera Nikole Miloševića Ladinek je postigla 18 poena (23 skoka, indeks 38), a Milošević 15.

Završni turnir za pionirke odigran je u Centru za fizičku kulturu Drago Jovović u Vrbasu, a domaćini zaslužuju sve pohvale za organizaciju.