Vojvodina 021 posle velikog preokreta poražena od Orlova

Košarkašice Vojvodine 021 izgubile su od ekipe Orlovi iz Banjaluke u 8. kolu WABA Lige rezultatom 59:61 (20:12, 10:15, 20:12, 9:22).

0
169

Novosađanke su doživele četvrti poraz, dok su Orlovi upisali sedmu pobedu. Obe ekipe su još ranije obezbedile plasman u Superligu.

Vojvodina je 30 minuta gradila pobedu, a onda su Orlovi sve to srušili u poslednjih deset minuta igre. Crveno-bele su u poslednju četvrtinu ušle sa rezultatom 50:39, odmah na startu stekle i 13 poena prednosti (52:39), ali su gošće do preokreta stigle serijom 15:0. U neizvesnoj završnici gostujući tim je vezao dve trojke, Šobot i Rajić, čime su praktično prelomile utakmicu.

U timu Vojvodine najefikasnija je bila Čarna Prokić sa 17 poena (6 skokova, 5 asistencija, 6 osvojenih). Poen manje je upisala Sara Lumis (5 skokova). Po 10 poena su upisale Žaklina Janković i Nikolija Jovanović.

U pobedničkom timu najefikasnija je bila Milica Zeljković sa 20 poena. Kapiten Tamara Rajić je postigla 14 poena (6 skokova), Nataša Šobot 12 poena, a Marina Ristić 11 (5 asistencija). Vladinka Erak je utakmicu završila sa četiri poena i 10 skokova.

Do kraja takmičenja po grupama Vojvodina dočekuje Triglav, a Orlovi gostuju Triglavu i dočekuju Budućnost u derbiju grupe A.