Održan novi žreb za WABA ligu posle odustajanja ekipe Beroe

Zbog odustajanja aktuelnog šampiona, ekipe Beroe iz Stare Zagore, u četvrtak je održan novi žreb za regionalnu WABA ligu.

Na pitanje o razlogu odustajanja bugarske ekipe od takmičenja, predsednik lige Srbobran Filipović je rekao:

Nismo dobili oficijalni razlog za odustajanje, sem informacije koju su iz Stare Zagore poslali mejlom da odustaju. Veoma smo zahvalni Staroj Zagori za sve što su dali WABA ligi prethodnih godina, ali istovremeno moram da napomenem da će sankcije prema klubu biti primenjene jer je na zadnjoj Skupštini dogovoreno da se striktno poštuju propozicije i da nikakvih vanrednih zasedanja povodom odustajanja više neće biti – rekao je Filipović.

Na temelju rezultata u sezoni 2020/21 12 klubova je svrstano u šest šešira, a rezultat žreba je sledeći:

A: KAM Basket, Orlovi, Triglav, Budućnost Bemax, Fenix, Vojvodina 021.

B: Montana 2003, Banovići RMU, Partizan 1953, Celje Cinkarna, Plamen Požega, Badel 1862.

Liga će startovati 29. septembra utakmicama 1. kola.

U grupi A u prvom kolu igraju

KAM Basket – Vojvodina 021
Orlovi – Feniks
Triglav – Budućnost Bemax

U grupi B u prvom kolu igraju

Montana 2003 – Badel 1862
RMU Banovići – Plamen Požega
Partizan 1953 – Cinkarna Celje

Po četiri najbolje ekipe iz obe grupe plasiraće se u Superligu u kojoj će svaka ekipa igrati sa svakom ekipom iz druge grupe.

Četiri najbolje ekipe plasiraće se na Fajnal-for koji će biti odigran 19. i 20. marta 2022. godine.

RASPORED TAKMIČENJA

GRUPA A

1.KOLO, 29.IX.2021/ ROUND 1, September 29, 2021
KAM Basket – Vojvodina 021
Orlovi – Feniks
Triglav – Budućnost Bemax

2.KOLO, 6.X.2021 / ROUND 2, October 6, 2021
Vojvodina 021 – Budućnost Bemax
Feniks – Triglav
KAM Basket – Orlovi

3.KOLO, 13.X.2021 / ROUND 3, October 13, 2021
Orlovi – Vojvodina 021
Triglav – KAM Basket
Budućnost Bemax – Feniks

4.KOLO, 20.X.2021 / ROUND 4, October 20, 2021
Vojvodina 021 – Feniks
KAM Basket – Budućnost Bemax
Orlovi – Triglav

5.KOLO, 27.X.2021 / ROUND 5, October 27, 2021
Triglav – Vojvodina 021
Budućnost Bemax – Orlovi
Feniks – KAM Basket

6.KOLO, 3.XI.2021 / ROUND 6, November 3, 2021
Vojvodina 021 – KAM Basket
Feniks – Orlovi
Budućnost Bemax – Triglav

7.KOLO, 24.XI.2021 / ROUND 7, November 24, 2021
Budućnost Bemax – Vojvodina 021
Triglav – Feniks
Orlovi – KAM Basket

8.KOLO, 1.XII.2021 / ROUND 8, December 1, 2021
Vojvodina 021 – Orlovi
KAM Basket – Triglav
Feniks – Budućnost Bemax

9.KOLO, 8.XII.2021 / ROUND 9, December 8, 2021
Feniks – Vojvodina 021
Budućnost Bemax – KAM Basket
Triglav – Orlovi

10.KOLO, 15.XII.2021 / ROUND 10, December 15, 2021
Vojvodina 021 – Triglav
Orlovi – Budućnost Bemax
KAM Basket – Feniks

GRUPA B

1.KOLO, 29.IX.2021/ ROUND 1, September 29, 2021
Montana 2003 – Badel 1862
RMU Banovići – Plamen Požega
Partizan 1953 – Cinkarna Celje

2.KOLO, 6.X.2021 / ROUND 2, October 6, 2021
Badel 1862 – Cinkarna Celje
Plamen Požega – Partizan 1953
Montana 2003 – RMU Banovići

3.KOLO, 13.X.2021 / ROUND 3, October 13, 2021
RMU Banovići – Badel 1862
Partizan 1953 – Montana 2003
Cinkarna Celje – Plamen Požega

4.KOLO, 20.X.2021 / ROUND 4, October 20, 2021
Badel 1862 – Plamen Požega
Montana 2003 – Cinkarna Celje
RMU Banovići – Partizan 1953

5.KOLO, 27.X.2021 / ROUND 5, October 27, 2021
Partizan 1953 – Badel 1862
Cinkarna Celje – RMU Banovići
Plamen Požega – Montana 2003

6.KOLO, 3.XI.2021 / ROUND 6, November 3, 2021
Badel 1862 – Montana 2003
Plamen Požega – RMU Banovići
Cinkarna Celje – Partizan 1953

7.KOLO, 24.XI.2021 / ROUND 7, November 24, 2021
Cinkarna Celje – Badel 1862
Partizan 1953 – Plamen Požega
RMU Banovići – Montana 2003

8.KOLO, 1.XII.2021 / ROUND 8, December 1, 2021
Badel 1862 – RMU Banovići
Montana 2003 – Partizan 1953
Plamen Požega – Cinkarna Celje

9.KOLO, 8.XII.2021 / ROUND 9, December 8, 2021
Plamen Požega – Badel 1862
Cinkarna Celje – Montana 2003
Partizan 1953 – RMU Banovići

10.KOLO, 15.XII.2021 / ROUND 10, December 15, 2021
Badel 1862 – Partizan 1953
RMU Banovići – Cinkarna Celje
Montana 2003 – Plamen Požega