Održan žreb za WABA ligu, već u prvom kolu duel srpskih ekipa

Redovna godišnja skupština WABA lige je zbog aktuelne situacije sa širenjem virusa COVID-19 održana putem videokonferencije.

Pored kompletnog Borda WABA lige (Srbobran Filipović, Uroš Kranjc, Nadir Koredžija), komesara obe lige mlađih uzrasta Željka Ciglara, prisutni su bili i predstavnici svih osam klubova koji će igrati WABA ligu 2020/21.

Žrebom je rukovodio komesar Nadir Koredžija.

Sezona počinje 14. oktobra, poslednje kolo lige je 3. marta 2021. godine, a Final-Four je na rasporedu 20. i 21. marta 2021. godine.

Voljom žreba već u prvom kolu gledaćemo duel predstavnika Srbije pošto 021 dočekuje Partizan 1953.

Kompletan raspored WABA lige za sezonu 2020-2021

1.KOLO, 14.X.2020 / ROUND 1, October 14, 2020
Orlovi-Budućnost Bemax
021-Partizan 1953
Montana 2003-Beroe
RMU Banovići-Cinkarna Celje

2.KOLO, 21.X.2020 / ROUND 2, October 21, 2020
Budućnost Bemax-Cinkarna Celje
Beroe-RMU Banovići
Partizan 1953-Montana 2003
Orlovi-021

3.KOLO, 28.X.2020 / ROUND 3, October 28,2020
021-Budućnost Bemax
Montana 2003-Orlovi
RMU Banovići-Partizan 1953
Cinkarna Celje-Beroe

4.KOLO, 4.XI.2020 / ROUND 4, November 4, 2020
Budućnost Bemax-Beroe
Partizan 1953-Cinkarna Celje
Orlovi-RMU Banovići
021-Montana 2003

5.KOLO, 25.XI.2020 / ROUND 5, November 25, 2020
Montana 2003-Budućnost Bemax
RMU Banovići-021
Cinkarna Celje-Orlovi
Beroe-Partizan 1953

6.KOLO, 2.XII.2020 / ROUND 6, December 2, 2020
Budućnost Bemax-Partizan 1953
Orlovi-Beroe
021-Cinkarna Celje
Montana 2003-RMU Banovići

7.KOLO, 9.XII.2020 / ROUND 7, December 9, 2020
RMU Banovići-Budućnost Bemax
Cinkarna Celje-Montana 2003
Beroe-021
Partizan 1953-Orlovi

8.KOLO, 16.XII.2020 / ROUND 8, December 16, 2020
Budućnost Bemax-Orlovi
Partizan 1953-021
Beroe-Montana 2003
Cinkarna Celje-RMU Banovići

9.KOLO, 13.I.2021 / ROUND 9, January 13, 2021
Cinkarna Celje-Budućnost Bemax
RMU Banovići-Beroe
Montana 2003-Partizan 1953
021-Orlovi

10.KOLO, 20.I.2021 / ROUND 10, January 20, 2021
Budućnost Bemax-021
Orlovi-Montana 2003
Partizan 1953-RMU Banovići
Beroe-Cinkarna Celje

11.KOLO, 27.X.2021 / ROUND 11, January 27, 2021
Beroe-Budućnost Bemax
Cinkarna Celje-Partizan 1953
RMU Banovići-Orlovi
Montana 2003-021

12.KOLO, 17.II.2021 / ROUND 12, February 17, 2021
Budućnost Bemax-Montana 2003
021-RMU Banovići
Orlovi-Cinkarna Celje
Partizan 1953-Beroe

13.KOLO, 24.II.2021 / ROUND 13, February 24, 2021
Partizan 1953-Budućnost Bemax
Beroe-Orlovi
Cinkarna Celje-021
RMU Banovići-Montana 2003

14.KOLO, 3.III.2021 / ROUND 14, March 3, 2021
Budućnost Bemax-RMU Banovići
Montana 2003-Cinkarna Celje
021-Beroe
Orlovi-Partizan 1953

REZERVNI TERMINI / RESERVE DATES
8.X.2020 / October 8, 2020
18.XI.2020 / November 18, 2020
23.XII.2020 / December 23, 2020
10.II.2021 / February 10, 2021

FINAL-FOUR

  1. i 21.III.2021 / March 20 & 21, 2021