Partizan slavio u Novom Sadu protiv ŽKA

Do druge pobede u prvenstvu Srbije košarkašice Partizana 1953 stigle su u okviru 4. kola trijumfom nad Novosadskom ženskom košarkaškom akademijom rezultatom 61:55 (16:14, 16:13, 16:13, 13:15).

0
563

Novosađanke su doživele treći vezani poraz.

Tim trenera Vesne Džuver samo je u jednom kratkom periodu bio u vođstvu, i to minimalnim rezultatima, početkom druge četvrtine. Partizan je od rezultata 18:19 nanizao 11 uzastopnih poena i do kraja nije ispuštao prednost. Doduše, ona je uglavnom iznosila između tri i osam poena.

Partizan je mogao da prelomi meč početkom četvrte četvrtine kada je imao i najvećih 12 poena prednosti, međutim domaćin je serijom 7:0 vratio neizvesnost. U finišu meča bilo je dosta promašaja na obe strane, što je više odgovaralo gošćama koje su sačuvale prednost i time obezbedile pobedu.

Partizanova klupa je odradila sjajan posao u ovoj utakmici. Najbolji akter utakmice bila je Gorana Marjanović koja je za 24 minuta ostvarila dabl-dabl sa 17 poena i 13 skokova. Milica Mitrović je postigla 13 poena (4 skoka, 6 asistencija, 5 osvojenih lopti), a Tamara Repac 10 (4 skoka, 3 asistencije, 2 osvojene lopte, 1 blokada). Za Partizan je debitovala Aminata Traore.

Iva Roglić je bila najbolji akter u domaćem timu sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 10 skokova. Po 12 poena su postigle Marija Mršić (2 skoka, 1 osvojena lopta) i Lena Radulović (1 skok, 5 asistencija, 3 osvojene lopte).

Novosadska ŽKA u narednom kolu gostuje ekipi Radivoja Koraća, a tim Svetlane Mitrović dočekuje Kraljevo.