Bor ubedljiv protiv Kraljeva, Spaić 40 poena, Vida indeks 40!

Košarkašice Bora savladale su u prvoj utakmici 15. kola Kraljevo na svom terenu rezultatom 86:49 (24:11, 17:8, 24:15, 21:15).

0
1109

Utakmica je odigrana pred oko 150 gledalaca.

Ekipa trenera Blagoje Ivića je ostvarila četvrti trijumf i primakla se današnjem rivalu na jednu pobedu. Boranke su ostvarile i bolji učinak u međusobnim utakmicama.

Posle izjednačenih uvodnih pet minuta domaćin je u drugom delu prve četvrtine napravio seriju 11:0 i poveo sa 24:11.

I finiš druge četvrtine je ubedljivo pripao domaćem timu. Bor je u pet minuta napravio seriju 11:2, te je prvo poluvreme završio sa ubedljivim vođstvom 41:19.

Slična slika viđena je i u drugih 40 minuta. Bor je iz minuta u minut povećavao prednost, a na kraju zabeležio više nego ubedljiv trijumf koji im daje nadu u opstanak.

Gro poena za domaći tim postigao je tandem Natalija Spaić – Emeše Vida. Spaić je postigla 40 poena (13-22), uz 5 asistencija za indeks 39. Vida je imala indeks uspešnosti 40, postigla je 20 poena, uz 13 skokova i 5 blokada.

Dabl-dabl je imala i Žaklina Janković sa 10 poena i 10 skokova, Danijela Vučković je postigla 8 poena, a Jelena Vučković 6. Kod domaćina se u listu strelaca upisala još Ana Miletić sa 2 poena, a praktično tih šest igračica je odigralo ceo meč.

Kod gošći Tanja Živanović je bila najefikasnija sa 18 poena (9 skokova). Po 8 poena su postigle Tamara Bajić i Anamarija Stojičić, a Milena Vujačić je ubacila 7 poena.

Bor u narednom kolu gostuje Studentu u Nišu, a Kraljevo dočekuje Šabac.