Student ostvario prvu pobedu, u Nišu savladan Šabac

Košarkašice Studenta ostvarile su prvu pobedu u šampionatu Srbije.

0
434

One su u meču 6. kola na svom parketu pred oko 150 gledalaca u hali OŠ „Dušan Radović“ savladale Šabac rezultatom 82:60 (23:15, 21:8, 14:20, 24:17). Šapčanke su posle ovog kola jedina ekipa bez pobede u Prvoj ligi.

Tim koji je sa klupe predvodio Dimitrije Stojiljković nije dozvolio rivalu nijedno vođstvo tokom meča. Student je prvu ozbiljniju razliku napravio u 8. minutu kada je poveo sa 17:9 posle sedam vezanih poena. Upravo je osam poena bila razlika i na kraju prve četvrtine (23:15).

Punih šest minuta Šabac nije mogao da poentira u drugoj četvrtini. Domaći tim je to iskoristio za seriju 13:0 i prednost 36:15. Na poluvremenu je rezultat glasio 44:23.

Početkom trećeg perioda Student je stigao do maksimalne prednosti u meču – 48:23. Nastavak ove četvrtine je pripao Šapcu koji je uspeo da se spusti na 15 poena zaostatka – 58:43.

Student u poslednjih deset minuta nije dozvolio bilo kakvo iznenađenje, uspešno je čuvao visoku prednost, a u finišu je i uvećao za konačnih 82:60.

Vladana Vujisić je bila najefikasnija u pobedničkom timu sa 18 poena (5 asistencija). Jovana Jeremić je postigla 16 poena, Ntumba Thethe 15 (16 skokova), a Marija Stojanović 13.

U timu iz Šapca po 14 poena su postigle Sara Marković i Milana Živadinović. Po 11 su ubacile Marija Mršić i Bojana Stevanović (6 skokova).

Student u narednom kolu putuje u Vrbas, a Šabac dočekuje ekipu 021.