Juniorke Crvene zvezde postale su šampioni Srbije, Radivoj Korać osvojio srebro na završnom turniru u Aleksincu

Košarkašice Crvene zvezde osvojile su zlatnu medalju na završnom turniru za juniorke koji se igra u Aleksincu posle pobede nad ekipom Radivoj Korać rezultatom 77:65 ( 21:16, 13:25, 20:19, 11:17 ).

0
912

Crveno-bele su na ovaj način odbarnile titulu osvojenu prošle sezone. Ovo je crveno-belima šesta uzastopna titula u juiorskoj konkurenciji.

Najbolja u pobedničkoj ekipi bila je Ivana Katanić sa 27 poena, 7 skokova i 4 asistencije. Nevena Naumčev je ubacila 18 poena, Mina Đorđević 11, dok je Zukanović imala poen manje.

U ekipi Nenada Markovića bolja od ostalih bila je Teodora Turudić sa 16 poena i čak 19 skokova, 13 je ubacila Marta Vulović, a dva manje imala je Nađa Nedeljkov.

Ranije danas Novosadska ŽKA je u borbi za treće mesto bila bolja od ekipe Proletera i na taj način osvojila bronzu.

Zvanje najboljeg igrača i poentera završnog turnira ponela je Jelena Mitrović iz ekipe Novosadske ŽKA.

Medalje i pehare najboljim ekipama i pojedincima uručili su Ana Joković, potpredsednica KSS zadužena za žensku košarku, Dušan Projović, potpredsednik KSS zadužen za takmičenja, selektor juniorki Bogdan Bulj, kao i predstavnici grada Aleksinca i Sportskog saveza ovog grada koji je na sjajan način organizovao finalni turnir u konkurenciji igračica u juniorskoj konkurenciji.