Crvena zvezda u uzbudljivoj završnici poražena od Montane u Beogradu

Košarkašice Crvene zvezde porazom su započele učešće u Superligi regionalne WABA lige.

0
363

Crveno-bele su u utakmici 1. kola na svom parketu izgubile od bugarske Montane 2003 sa 73:71 (16:26, 14:15, 21:10, 22:20). Obe ekipe posle sedam odigranih utakmica imaju učinak 4-3.

Utakmica je odigrana pred 100-nak gledalaca u hali „FMP“ u Železniku.

Prvo poluvreme je u potpunosti pripalo timu trenera Dragana Vukovića. Mina Đorđević je sa 11 poena predvodila svoju ekipu do prednosti 26:16 posle prvih 10 minuta igre. Gošće su uspele u drugoj četvrtini da uspostave ravnotežu u igri, ali ne i da uhvate rezultatski priključak. Zvezda je u dva navrata imala 12 poena prednosti, a prvo poluvreme završila vođstvom 41:30.

Sve stečeno u prvih 20 minuta Zvezda je prosula u narednih 10. Crveno-bele su posebno loše odigrale finiš četvrtine, kada su gošće stigle do izjednačenja 51:51 pred start poslednje četvrtine.

Poslednja četvrtina je donela pravu dramu. Montana je do prvog vođstva posle startnih 2:0 stigla trojkom Dimitrove u 31. minutu, da bi Zvezda odgovorila sa 6:0 sa po tri poena Jovanović i Đorđević. Imale su domaće igračiće i šest poena viška posle trojke Aleksandre Katanić za 62:56, ali su se u nezgodnom trenutku razigrale Dimitrova i Šarenkapova, pa je Montana napravila seriju 10:0 za vođstvo 66:62 u 37. minutu.

Šarenkapova je trojkom 35 sekundi pre kraja donela Montani prednost 71:70, a pošto Zvezda nije iskoristila napad Dimitrova je sa linije penala povisila vođstvo na 73:70.

Đorđević je posle faula pogodila prvo slobodno bacanje, a Zvezdi nije pomoglo ni to što je ostvarila ofanzivni skok posle drugog slobodnog bacanja. Pokušale su Bogićević i Katanić, ali je rezultat ostao ne promenjen.

Mina Đorđević je sa 26 poena (7 skokova) bila najefikasnija u timu Crvene zvezde. Biljana Stjepanović je postigla 15 poena, Aleksandra Katanić 10 (6 skokova, 6 asistencija), a Marija Prlja 9.

U timu Montane Radostina Dimitrova je postigla 15 poena, Tsvetomira Sharenkapova 14, a Sarah Boothe 12.

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje ekipi Medveščaka u Zagrebu, a Montana dočekuje Trešnjevku 2009.