Bor ubedljiv protiv Vršca

Do četvrte pobede u prvenstvu Srbije košarkašice Bora stigle su u 9. kolu pošto su na svom parketu savladale Vršac doo rezultatom 93:49 (28:19, 18:12, 21:11, 26:7).

0
221

Vrščanke i posle ovog kola imaju jedan trijumf.

Utakmica je odigrana pred oko 500 gledalaca u USC „Bor“.

Sjajno je utakmicu započeo centarski tandem domaćina Vida – Washington, potpomognut sa Golubović i Jozić, i Bor je već u ranoj fazi utakmice stekao dvocifrenu prednost. Posebno se istakla Washington koja je u prvih 20 minuta postigla 17 poena, a utakmicu završila sa 35 poena na svom kontu.

Vršac praktično ni jednog trenutka nije bio u poziciji da ozbiljnije pripreti, a sem trija Ćorda-Jakšić-Kerkez i nije imao raspoloženih igračica.

Visoku prednost stečenu u prve tri četvrtine domaći tim je znatno uvećao u poslednjih deset minuta kada je igrao i pomalo egzibiciono za svoje navijače.

Washington je sa 35 poena bila najefikasnija (7 skokova), 19 je postigla Golubović, a 16 Vida, uz 20 skokova.

Ćorda je sa 19 poena bila najefikasnija u timu Vršca, 13 je postigla Jakšić (7 skokova), a 10 Kerkez (9 skokova).

Bor u narednom kolu ponovo igra na svom terenu, i to protiv Beočina, a Vršac dočekuje tim Radivoja Koraća.